неділя, 28 травня 2017 р.

Чемпіонат України з гірського бігу вгору-вниз 2017

25 травня 2017 в м. Славське відбувся Чемпіонат України з гірського бігу вгору-вниз. Передусім слід сказати, що цього року не було виділено коштів на гірський біг і змагання відбулись лише за рахунок небайдужих людей, які розвивають гірський біг і не збираються зупинятись на досягнутому. Особлива подяка керівнику змагання Ярославу Кондюху і його команді. З кожним роком рівень проведення змагань значно покращується. Зростає кількість учасників і ростуть результати. Цього року вперше вболівальники мали змогу стежити за перебігом чемпіонату в режимі онлайн. Хронометраж змагання забезпечила компанія runstyle.
57 спортсменів змагалися в чотирьох вікових групах: дорослій, молодь, юніорській і вперше цього року в юнацькій.

Траса, як і два попередніх роки, пролягала по горі Погар. Всі учасники стартували з підніжжя гори і бігли стартовий відрізок довжиною 660 м (вгору 155 м). А потім залежно від вікової категорії від 1 до 6 кіл по 1890 м (вгору 100 м і вниз 100 м). Погода була досить сприятливою для бігу. Хмарно майже без прояснень і без опадів.

Вадим Рогозовський, Сергій Расчупкін, Олександр Ченікало

Серед дорослих чоловіків чемпіоном України став Сергій Расчупкін з Мукачева він подолав 12 км дистанції за 56 хв 55 с. Другим фінішував Олександр Ченікало (Львів) 57 хв 11с. Замкнув трійку лідерів Вадим Рогозовський (Київ), нагадаємо, що Вадим в 2015 році був чемпіоном на цій дистанції. Ще хочеться відзначити четверте місце Сергія Попова (Київ) 59:19, Сергій дворазовий чемпіон України з гірського бігу на довгу дистанцію (2016, 2017). Всього 17 учасників стартували на цій дистанції і шестеро з них належать до категорії чоловіки-молодь. Першим серед молоді став Богдан Добранський (Львів) 1:00:48, другим фінішував Віталій Івах (Сумська обл.) 1:04:04 і третім став Сергій Білоус (Харківська обл.) 1:04:30.

Яна Нагорна
Серед жінок чемпіонкою України стала Яна Нагорна (Сумська обл.) вона подолала дистанцію 8 км (+560м і -405м) з 49 хв 44 с. і вперше виконала норматив майстра спорту. Яна послідовно і наполегливо ішла до цього, двічі вигравала ЧУ в юніорській категорії (2014, 2015), була другою в дорослій і перша серед молоді в 2016 році, брала участь в чемпіонатах Європи і Світу з гірського бігу. Серед молоді вона також автоматично стає першою цього року. Другою серед жінок дорослих фінішувала Людмила Шелест (Сумська обл.) 52:12. А третьою прибігла Марія Радько (Сумська обл.) 58:38 (друга серед молоді). Всього 5 жінок брали участь в чемпіонаті і з них троє належать до вікової категорії молодь. Третьою в категорії молодь стала Наталія Шозда (Мукачево) 1:00:22

Юніори традиційно бігли також дистанцію, як і жінки, 8 км (+560м і -405м). 11 спортсменів вийшли на старт в цій віковій категорії.
Чемпіоном України тут став Роман Бондаренко (Рівненська обл.) з результатом 44:04. Другим фінішував Микола Станіславський (Рівненська обл.) 44:39. І третім фінішував представник Миколаївської обл. Едуард Шадманов 45:09

Юніорки бігли дистанцію 4 км (+355м і -202м). Всього змагалось 4 спортсменки.
Перемогу отримала  Марія Ошурко (Рівненська обл.) 29:09. Другою фінішувала Гутієра Круду (Миколаївська обл.) 29:38. Третьою стала Олександра Перкова (Харківська обл.) 31:50

Ярослав Красніков
На такій самій дистанції, 4 км (+355м і -202м), змагались і юнаки (2000-01 р.н.). Всього 5 юнаків взяли участь в змаганнях.
Чемпіоном України став Ярослав Красніков (Харківська обл.) 24:18. Другим фінішував Павло Бабій (Івано-Франківська обл.) 24:32. І третім став Богдан Кондрашов (Миколаївська обл.) 24:54.

Любов і Тамара Север'янови
Дівчата (2000-01 р.н.) змагались на дистанції 2,5 км (+255м і -100м). 5 дівчат взяли участь в чемпіонаті.
Чемпіонкою України стала Тамара Север'янова (Харківська обл.) 16:47. Срібною призеркою стала Любов Север'янова (Харківська обл.) 16:57. І бронзовою призеркою стала Ірина Коваль (Сумська обл.) 19:19