неділя, 11 вересня 2016 р.

32-й Чемпіонат світу з гірського бігу (вгору) 2016, Сапарева Баня, Болгарія.

11 вересня 2016 завершився черговий Чемпіонат світу з гірського бігу. Всі наші спортсмени успішно подолали свої гірські дистанції. Всього в змаганнях взяли участь 334 бігуна, з 35 країн світу. Команду України представляли 5 спортсменів.

Українська збірна на ЧС з гірського бігу 2016:
Оксана Петрова, Оксана Угринчук, Степан Пасічний, Сергій Расчупкін, Наталія Шозда.

Найкращим досягненням серед українських бігунів, можна вважати 26-е місце Оксани Угринчук (Івано-Франківськ) серед дорослих жінок, дистанцію 7,3 км (вгору 773 м, вниз 89 м.) вона подолала за 45:08,93, відставши від лідера змагань на 6 хв. і 05 с. Ще одна наша спортсменка змагалась в цій категорії, Оксана Петрова зі Львова зайняла 60-е місце з результатом 54:11,64.

А перемогу серед дорослих жінок здобула Андреа Маір з Австрії 39:03,37. Другою фінішувала Валентина Белотті (Італія) 40:46,63 і третьою на фініші була Крістел Девалі з Франції 41:04,05. Всього в чемпіонаті взяли участь 67 жінок.

Андреа Маір (Австрія)
переможниця ЧС з гірського бігу 2016

Юніорки змагалися на дистанції 3,6 км (вгору 531 м, вниз 14 м.). На старт вийшла 51 спортсменка.
Перемогу тут здобула німкеня Сара Кірстнер з результатом 22:47,15. Другою фінішувала Міхаела Странска (Чехія) 23:30,49 і третьою була на фініші Бронвен Єнкінсон (Британія) 23:55,61.
Українка Наталія Шозда (Мукачево) фінішувала 48-ю з результатом 32:06,76.

Сара Кірстнер (Німеччина) переможниця
 юніорського забігу ЧС з гірського бігу 2016.

Чоловіки дорослі долали дистанцію 12,7 км (вгору 1468 м, вниз 107 м.). Найчисельніший забіг, на старт вийшли 141 учасник.
Чемпіоном світу став Йозеф Грей (США) з результатом 1:02:12,63. Друге місце у мексиканця Ісраеля Моралеса 1:03:51,62. І третім став Ахмет Арслан (Туреччина) 1:04:48,02.
Наш Сергій Расчупкін (Мукачево) фінішував 62-м з результатом 1:12:55,36, відставання від лідера 10 хв. 43 с. В цій категорії мав виступати ще один наш гірський бігу з Дніпра Анатолій Бондаренко, але на жаль він не зміг поїхати на ЧС через відсутність візи.

Йозеф Грей (США) чемпіон світу з гірського бігу 2016
Юніори бігли таку ж дистанцію, як і дорослі жінки, 7,3 км (вгору 773 м, вниз 89 м.). Всього стартувало 65 юніорів.
Увесь п'єдистал тут зайняли бігуни з Уганди. Перемогу отримав Йоель Аєко, його результат 33:52,97. Другим фінішував Віктор Кіплангат 35:38,20 і третім на фініші був Альберт Чемутай 35:49,95.
Призери ЧС з гірського бігу 2016 серед юніорів,
квіткова церемонія.

Представник України Степан Пасічний (Івано-Франківськ) фінішував 62-м з результатом 50:48,91.