субота, 2 липня 2016 р.

Чемпіонат Європи з гірського бігу 2016, Арко, Італія.

2 липня 2016 в італійському містечку Арко відбувся 15-й Чемпіонат Європи з гірського бігу (вгору-вниз). В змаганнях взяли участь 25 країн. Україна була представлена десятьма бігунами.

Наша команда: Коляда К., Угринчук О., Перкова О., Бондаренко А.,
Нагорна Я., Запотічний О., Шозда Н., Расчупкін С., Гнатюк О., Петрова О.

Серед чоловіків на дистанції 12,31 км (вгору 750 м) змагались 69 спортсменів.
Перемогу і звання чемпіона Європи отримав Мартін Дематейс з результатом 53:33 і зразу за ним другим фінішував його брат Бернар Дематейс 53:54, обидва представляють Італію. Третє місце посів Ахмет Арслам з Туреччини, його результат 54:09

Кращим з наших спортсменом в цій категорії був Анатолій Бондаренко 38-е місце з результатом 1:00:16; Сергій Расчупкін зайняв 51-е місце з результатом 1:02:12; а чемпіон України Костянтин Коляда на жаль не зміг фінішувати, він добре біг тримався лідерів, але на 8-му кілометрі дистанції зазнав травми.

Жінки змагались на дистанції 8,54 км (вгору 500 м).
Серед 52-х спортсменок чемпіонкою Європи стала Емілі Колінж (Велика Британія) з результатом 43:41. За нею фінішували дві італійки: Аліс Гаджи здобула срібло 44:08, а Сара Ботареллі стала бронзовою призеркою з результатом 44:24.

Оксана Угринчук була найшвидшою серед українок і посіла 22-е місце з результатом 48:10, нагадаємо, що Оксана є дворазовою чемпіонкою України з гірського бігу; Оксана Петрова зайняла 44-е місце 53:09; а у Яни Нагорної 48-е місце 58:56. Жіноча команда України посіла 9-е місце (з десяти команд).

Таку ж саму дистанцію бігли і юніори, 8,54 км (вгору 500м). На старт вийшов 41 спортсмен.
Чемпіоном Європи став Ферхат Боскурт з Туреччини, його переможний результат 39:00. Другим фінішував італієць Давид Магніні з результатом 39:35. І лише одною секундою йому поступився ще один представник Туреччини Мустафа Гьоксель 39:36.
Двоє спортсменів представляли Україну в цій віковій категорії. Олександр Гнатюк посів 27-е місце з результатом 46:30, а Олег Запотічний 34-е місце 50:15.

Юніорки змагались на дистанції 4,03 км (вгору 200 м). На старт вийшли 40 учасниць.
Чемпіонкою в цій віковій категорії стала Міхаела Странська з Чехії, її результат 18:03. Другою фінішувала італійка Жулія Занне з результатом 19:08. Третьою стала Хейді Девіс з Великої Британії 19:09.
В українських спортсменок в цій віковій категорії такі результати: Олександра Перкова 34-е місце 23:40, а Наталія Шозда посіла 38-е місце 25:52.